Ekonomi

MacBook’ların Bitcoin Tanıtım Metnini Sakladığı Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili kafa karıştıran ama farklı bir olay ortaya çıktı. Yazıcısıyla ilgili bir sorunu düzeltmeye çalışan Mac kullanan bir adam, yıllardır Apple’ın macOS sistemini kullanıyor. Bitcoin teknik incelemesi * eklediğiniz tespit edildi. macOS Mojave’yi ve 2018’de piyasaya sürülen sonraki macOS sürümlerini çalıştıran kullanıcılar, Bitcoin teknik incelemesine erişebilir. bilgisayarlarındanulaşabilirler.

Apple’ın Mac kullanıcılarına sunduğu yazılımlardan biridir. Görüntü yakalama kurcalayan adam, kendi eklemediği “Virtual Scanner II” adlı bir aygıtın bilgisayarına eklenmiş olduğunu gördü. Adam bu cihazı incelemeye başlayınca ibretlik bir şey buldu. PDF dosyası var olduğu bulundu. Bu örnek dosya, Bitcoin’in teknik incelemesiydi.

Ayrıca görüntüleyebilirsiniz

Mac kullanıyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntemlerle Bitcoin’in whitepaper’ına ulaşabilirsiniz.

  • Terminal kullanacaksanız:

/System/Library/Image Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf

  • Finder’ı kullanacaksanız:

Macintosh HD -> Sistem -> Kitaplık -> Görüntü Yakalama -> Aygıtlar’a, ardından İçerik -> Kaynaklar -> simpledoc.pdf’ye gidin

Bu ortada; Söz konusu olan whitepaper’ın geçmişte başka isimlerle de anıldığını ancak gündemde olmadığını belirtelim.

Steve Jobs, Satoshi Nakamoto Olabilir mi?

Bitcoin whitepaper’ı 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yayınlandı. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen Satoshi Nakamoto bilinmeyen bir isim . Teknik olarak, Apple’ın Bitcoin teknik incelemesini macOS’a neden yerleştirdiği bilinmediği için Steve Jobs’ın bile Satoshi Nakamoto olma olasılığı var. Ancak, bu sorunu doğrulayabiliriz. bilgi yok

: Whitepaper, bir projenin veya hizmetin tam olarak ne için kullanılacağını ve ne için analiz üreteceğini açıklayan teknik bir belgedir.

narman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu