Haber

Polonya İç Güvenlik Teşkilatı şüpheli Rus casusunu tutukladı

Polonya İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski, İç Güvenlik Servisi’nin (ABW) düzenlediği bir dizi karşı istihbarat operasyonunda son olarak şüpheli bir Rus casusunun yakalandığını bildirdi.

Kaminski, eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X’ten yaptığı açıklamada, bugünkü operasyon kapsamında yakalanan toplam kişi sayısının 16 olduğunu kaydetti.

Yakalanan şahsın “Rus casus şebekesine” hizmet ettiğinden şüphelenildiğini belirten Kaminski, “Askeri binaların ve limanların keşfinde Beyaz Rusya’dan Michael A görev aldı. tutuklanmış.” terimini kullandı.

Kaminski’nin basın ofisinden yapılan açıklamada, operasyon kapsamında 15 zanlının gözaltına alındığı ve tamamının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Ağın, askeri tesislerin ve kritik altyapının keşiflerinin yanı sıra Ukrayna’ya askeri ve insani yardım nakliyesini izleme ve belgeleme ile uğraştığı bildiriliyor.

Şebeke üyelerinin Ukrayna’ya yardım taşıyan trenlerin raydan çıkması, kundaklama ve insanları dövme gibi hareketler de hazırladığı iddia ediliyor.

yagliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu