Haber

UNICEF’ten İsrail tarafından öldürülen Filistinli kız çocuğunun paylaşımı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Filistinli kıza ilişkin paylaşımda bulundu.

UNICEF Filistin’in Batı Şeria’nın Cenin kentine İsrail askerlerinin düzenlediği baskında hayatını kaybeden Filistinli Cena Zekarine ile ilgili yaptığı paylaşımda, “Cenin’de 15 yaşındaki Cena adlı kız çocuğu öldürüldü.” terimi yer aldı.

Batı Şeria’da 2022’nin başından bu yana 36 çocuğun öldürüldüğü paylaşımda, “Çocukların yaşam ve her türlü şiddetten korunma dahil tüm insan haklarına sahip olduğu” vurgulandı.

İsrail ordusu Cenin’e baskın düzenledi

15 yaşındaki Filistinli Cena Zekarine, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’daki Cenin kentine sabah erken saatlerde düzenlediği baskında öldü.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin’de düzenlediği saldırıda yaralanan 3 gencin de tedavi altına alındığı belirtildi.

İsrail ordusu ise Cenin’de 3 “şüpheli”yi gözaltına almak için “operasyon” düzenlediğini ve bölgede silahlı gruplarla çatışma çıktığını duyurdu.

Açıklamada, “Bir Filistinlinin öldürüldüğü iddialarının araştırıldığı” belirtilirken, işgal altındaki Batı Şeria genelinde 18 zanlı gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu